Wpłaty na leczenie chłopców prosimy kierować na konto Fundacji

Alior Bank
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:
21323 - Petelczyc Jacek lub 21324 Petelczyc Kacper
- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21323 Petelczyc Jacek

lub

21324 Petelczyc Kacper

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

poniedziałek, 13 maja 2013

Fundacja Dzieciom " Zdążyć z pomocą"

Kochani no i jesteśmy w Fundacji :-)
Wiem , wiem co mi napiszecie - (" dopiero teraz")
Tak właśnie jest i nic tego nie zmieni.

Prawda jest taka że nie wiadomo jak długo w niej zostaniemy, ponieważ chcą   nam rodzicom niepełnosprawnych dzieci zabrać ten 1 % :-(.  link tutaj
To smutne i niesprawiedliwe.
Jak wszyscy doskonale wiedzą Państwo nie wspiera nas rodziców niepełnosprawnych dzieci wystarczająco .
Tak naprawdę musimy radzić dobie sami .
Jeśli zwolnimy się z pracy  , dostaniemy ( w naszym wypadku tj. na dwójkę dzieci) 826,00 zł
  ale...... jest warunek
NIE MOŻNA PODJĄĆ ŻADNEJ PRACY !!!
Hmmm  można powiedzieć że całkiem niedawno  wydawaliśmy prawie tyle na paliwo, aby dojechać z dzieciakami do lekarzy, na badania, rehabilitacje itp....


Poniżej link zaczerpnięty z Fundacji Dzieciom

Chore dzieci zostaną bez szans na (prze)życie!

Po ostatniej wypowiedzi Ministra Jarosława Dudy, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, odnoszącej się do „problemu” zbierania 1 proc. podatku na subkonta, my – rodzice chorych dzieci – jesteśmy zrozpaczeni i oburzeni. Po raz kolejny państwo zamiast nam pomóc, chce zaszkodzić – zabrać pieniądze na rehabilitację i leczenie dzieci. Dlaczego?
Bo komuś nie podoba się fakt, że Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w imieniu chorych dzieci zbiera coraz większe sumy. Nikt jednak nie chce pamiętać, że na te wpłaty pracują całe nasze rodziny i przyjaciele. To my – rodzice chorych dzieci, a nie marketingowcy i specjaliści od reklamy – pozyskujemy pieniądze od sponsorów, organizujemy zbiórki i koncerty charytatywne, aktywizujemy różnego rodzaju instytucje, prosimy, a czasem nawet żebrzemy. Ponieważ to my, rodzice, a nie państwo polskie, zrobimy wszystko, by choć trochę ulżyć cierpieniom naszych ciężko chorych dzieci.
Gdyby nie pieniądze zebrane na subkontach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, większość z nas nie miałaby szans, by pomóc chorym maluchom. Jak to wygląda teraz? Dzięki wpłatom 1 proc. podatku na subkonta Fundacji możemy opłacić zajęcia rehabilitacyjne, wykupić niezbędne leki, zaopatrzyć się w sprzęt rehabilitacyjny lub zapłacić za operacje naszych dzieci.
Od października 2012 r. ustawowa granica ubóstwa to dochód 542 zł dla osoby samotnej i 456 zł dla osoby w rodzinie. Tymczasem zasiłek dla rodzica dziecka niepełnosprawnego, który ze względu na konieczność 24 godzinnej nad nim opieki, musi zrezygnować z pracy, to 520 zł.
Jeżeli Panu Ministrowi wydaje się, że los rodziców dzieci dotkniętych chorobą jest prosty… Mamy prośbę – proszę przez kilka miesięcy spróbować żyć tak, jak żyje większość z nas. Na początek proponujemy zastanowić się, jak przetrwać miesiąc (tak przetrwać, bo przeżyć się nie da!), mając do dyspozycji środki, którymi wspomaga nas państwo. Obecnie wysokość zasiłku pielęgnacyjnego wynosi 153 zł, dodatkowo można jeszcze otrzymać 520 zł, ale tylko w przypadku, gdy jedno z rodziców zdecyduje się zrezygnować z pracy. Jak to się ma do wydatków? Koszt jednej godziny rehabilitacji wynosi średnio 90 zł. Większość chorych dzieci potrzebuje przynajmniej dwóch godzin zajęć tygodniowo. Są też takie maluchy, które rehabilitowane muszą być nawet dwa razy… dziennie. To oznacza wydatek minimum 720 zł miesięcznie. Oczywiście, można skorzystać z oferty placówek opłacanych przez NFZ, jednak tam na miejsce czeka się kilka lat. Dla wielu dzieci ratunkiem są coroczne turnusy rehabilitacyjne. Koszt takiego wyjazdu to w przybliżeniu 4500 zł (dofinansowanie to około 1200 zł). Do tego dochodzą wydatki na leki, sprzęt rehabilitacyjny, zajęcia z psychologami i wiele, wiele innych…
I tu pojawia się pytanie do Pana Ministra. Czy na naszym miejscu czekałby Pan, bezradnie patrząc, jak Pana dziecko cierpi, przestaje się rozwijać, coraz bardziej choruje, traci szansę na zwyczajne życie? Czy raczej zrobiłby wszystko, by uzyskać każdą dostępną pomoc?
Załóżmy jednak, że czarny scenariusz się spełni – państwo zlikwiduje możliwość zakładania subkont w fundacjach typu Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Co wtedy? Większość z nas zakłada własne małe fundacje, które będą indywidualnie zbierały pieniądze na dzieci. W czym więc problem? Kłopotliwie jest już samo założenie fundacji. Trzeba wiedzieć, jak to zrobić – napisać statut, zarejestrować, prowadzić… A to dopiero początek problemów. Do tego dochodzą koszty administracyjne, różnego rodzaju opłaty, znajomość przepisów itd… Wielu rodziców może temu zadaniu nie podołać. Kto wtedy pomoże ich dzieciom? Państwo polskie? Pan Minister Duda? Inne mniejsze fundacje?
Zwróćmy uwagę, że w przypadku Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która staje się celem największych ataków, średnia kwota wpłat w 2012 roku uzyskanych z tytułu 1% podatku na jedno dziecko wynosiła zaledwie 5400 zł. Czy za taką kwotę można utrzymać fundację, realizować jej cele statutowe, kiedy koszty wynoszą co najmniej kilkaset tysięcy złotych rocznie?
Ile należałoby zatem wysłać apeli, ile wydeptać ścieżek do sponsorów, jeśli przeciętna wpłata od jednego podatnika w 2012 roku wyniosła zaledwie 63 zł.
Likwidując możliwość zakładania subkont i przekazywania 1 proc. podatku, skazujecie nasze dzieci. Niektóre z nich przestaną się rozwijać, inne będą cierpiały fizycznie, a część z nich… umrze. Panie Ministrze, czy na pewno tego Pan chce?
 Rodzice podopiecznych
Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”


Ale nie ma co zamartwiać się na zapas " pożyjemy zobaczymy" 
Teraz jeszcze króciutko   jak można korzystać z  pieniędzy wpłacanych na nasze subkonta:
Dzięki Fundacji Dzieciom  " Zdążyć z pomocą"  mamy możliwość zbierania pieniędzy ( w naszym przypadku) na turnusy rehabilitacyjne dla chłopaków .
Środki przekazane  na nasze subkonto , możemy wykorzystać tylko i wyłącznie wtedy , gdy przedstawimy rachunek, lub fakturę ,  która stanowi dowód  poniesionych kosztów .
Faktury muszą być wystawiane na Fundację , z dokładnym opisem na  jaki cel ponieśliśmy wydatki, i nie budzą wątpliwości względem rzetelności ich wydatkowania.
Dla wszystkich darczyńców  , jest to dowód na to iż  przekazane przez Was pieniądze będą służyły nam tylko i wyłącznie na rehabilitację braci Petelczyc .
Przekazanie choćby najmniejszej kwoty na subkonto powinna wyglądać następująco:
Fundacja Dzieciom " Zdążyć z pomocą "
ul. Łomiańska 5 
01-685 Warszawa 
KRS: 0000037904
Bank BPH SA
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 
tytułem : 21323 Petelczyc Jacek - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
21324 Petelczyc Kacper -  darowizna na pomoc i ochronę zdrowia                                 DZIĘKUJEMY :-)


4 komentarze:

 1. Przeraża mnie to, że zyję w XXI wieku, gdzie daje się dzieciom ,,słabszym" szanse na przeżycie, ale nie wspiera się ich rozwoju w dążeniu do normalności - nie daje się im możliwości realizacja - a rodzicom nie daje się wsparcia finansowego, które jest niezbnęde do prawidłowego funkcjonowania ...

  Cyrk na kółkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Informuję o nominacji. Jeżeli znajdzie się chwila to zapraszam do zabawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajni Panowie:) Naprawdę śpią w jednym łóżku? Nie jest im ciasno?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Nie śpią razem, chłopcy mają osobne łóżka , tutaj tylko do zdjęcia pozowali bracia :-)

   Usuń